Grzybica stóp – zapobieganie

Jak zapobiegać grzybicy stóp?

Autorem artykułu jest hyziek
Grzybica stóp to często bardzo kłopotliwa dolegliwość, której leczenie trwa w zależności od stopnia zainfekowania nawet do kilku miesięcy. Dowiedz się jak uniknąć problemów ze stopami.

Grzybicy stóp znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż ją leczyć. Wystarczy, że będziesz przestrzegać prostych zasad:

Codziennie wkładaj czyste skarpety (najlepiej aby były one bawełniane) lub rajstopy. Staraj się unikać produktów z tworzyw sztucznych, które hamują oddychanie stopy. Jeżeli masz problem z nadpotliwością, zmieniaj je także w ciągu dnia. Warto tutaj podkreślić, że grzybica podobnie jak świerzb jest schorzeniem, którym bardzo łatwo można się zarazić drogą tzw. pośrednią i przeciwwskazane jest noszenie cudzych butów, kapci, skarpetek czy rajstop.

Dbaj o właściwą higienę. Myj stopy codziennie rano i wieczorem. Nie stosuj jednak mydeł i żeli antybakteryjnych, które mogą zaburzać naturalne pH skóry. Po myciu starannie osusz skórę. Nie zapominaj przy tym o przestrzeniach między palcami. Dbaj, by paznokcie były krótko przycięte.

Każdy z domowników powinien mieć własne przybory toaletowe (ręczniki, gąbki, nożyczki do paznokci, pilniczki);

Jeżeli jesteś osobą, której mocno pocą się stopy, stosuj na dzień krem antyperspiracyjny lub puder. Wieczorem wcieraj krem odżywczy, który zapobiegnie wysuszaniu i pękaniu naskórka.

Na basenie i w publicznych kabinach prysznicowych noś plastikowe klapki, które łatwo umyć i wysuszyć. Nie chodź również boso po materacach w klubie fitness ani wykładzinie w hotelu.

W upalne dni noś klapki i sandały, a w chłodniejsze – buty skórzane lub tekstylne. Gdy masz zakryte obuwie, staraj się nie chodzić cały dzień w tej samej parze. Zawsze zakładaj suche buty i jeśli jest to możliwe nie noś też tych samych dzień po dniu.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Skutecznym preparatem w walce z grzybicą całego organizmu jak i grzybicą stóp jest preparat paraprotex. Połączony z odpowiednią dietą działa niesamowicie na uciążliwy i wstydliwy „problem”.

Dodaj komentarz