Lutein Plus

Lutein Plus to kompleksowa formuła antyoksydacyjna, wspomagająca prawidłowe czynność narządu wzroku. Suplement polecany jest dla osób odczuwających zmęczenie oczu pracą przy komputerze, spędzających kilka godzin na czytaniu albo oglądaniu, prowadzących pojazdy po zmroku, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na intensywne światło słoneczne. Suplement wskazany jest także dla ludzi przebywających w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach, odżywiających się nieracjonalnie albo osób starszych.

Lutein Plus Calivita to przyszłościowy preparat diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia, ma możliwość przyczynić się do utrzymania dobrego stanu naszych oczu.

Jednym ze składników działających produktu jest luteina, która powinno się do karotenoidów. Po wchłonięciu do organizmu luteina gromadzi się  w plamce żółtej oka (najbardziej mało odporne sektor siatkówki) i soczewce. Siatkówka jest narządem służącym do przetwarzania bodźców świetlnych w bodźce nerwowe i przesyłania ich do ośrodka wzroku znajdującego się w korze mózgowej. Plamka żółta cechuje się największą wrażliwością na barwy i światło. To grunt oka w szczególności podatny na czynność niekorzystnych czynników środowiska takich, jak: promieniowanie UV, czy szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą rujnować komórki i powodować do osłabienia wzroku. Luteina odgrywa funkcję filtra chroniącego oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak także przed działaniem wolnych rodników, co pełni ważną rolę w utrzymaniu całkowitej sprawności narządu wzroku.

Innym ważnym czynnikiem preparatu jest zeaksantyna – antyoksydant należący do grupy karotonoidów, odpowiedzialna jest za prawidłowe widzenie.

Lutein Plus zawiera w dodatku ekstrakt z owoców borówki czarnej – jedna z bardziej istotnych substancji roślinnych dla oka, której składniki aktywne antocyjanozydy wykazują korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku oraz dodatkowo posiadają właściwości antyoksydacyjne, jednakowo jak witamina C.

Witamina A wpływa także na prawidłowe procesy widzenia – jest wymagana do tworzenia rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki).

Super suplement na wzrok – Lutein Plus
Lutein Plus zawiera zestaw optymalnie dobranych składników działających: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które uzupełniają prawidłowe działanie narządu wzroku – chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.

 

Dodaj komentarz