Witamina C 500

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest  suplementacja związkiem takim jak witamina C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Wśród suplementów z oferty Calivita international(R) możesz wybrać kilka rodzajów witaminy C. Zwracając uwagę na swój wiek, stan zdrowia wybierz suplement, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C spełnia w ustroju bajecznie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, odgrywa istotną rolę w oddychaniu komórek oraz w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 pobudza produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Jest także wymagana dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) trzeba do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że szybko jest wydalana z organizmu. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe pochłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

Jedna tabletka C 500 umożliwia tyle witaminy C, co 1 kg pomarańczy albo 10 kg jabłek!

W przyszłościowych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Zazwyczaj określa się je mianem witaminy P. Organizm nie jest w stanie własnymi siłami wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają także krążenie krwi. Bioflawonoidy są również częstokroć stosowane w wypadku kontuzji sportowych.

Dodaj komentarz